Gadżety odblaskowe

Odblaski należą do niedrogich i wygodnych akcesoriów, których znaczenie jest często niedoceniane. Policja i lekarze biją na alarm, że zła widoczność jest przyczyną groźnych w skutkach wypadków. Znacznej części z nich można by uniknąć, gdyby wcześniej pomyślano o odblaskach. Każdy z nas powinien dla własnego bezpieczeństwa zaopatrzyć się w kilka gadżetów odblaskowych.

Gadżety odblaskowe najlepsze zabezpieczenie po zmroku

Przyjęło się, że najlepsza profilaktyka zdrowotna musi być droga. Tymczasem bezpieczeństwo nie musi wymagać skomplikowanych działań ani sporych nakładów. To właśnie proste i codzienne rozwiązania jak np.: noszenie odblasków mają największy wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Nie ma wytłumaczenia dla zaniedbań w tym zakresie, bo odblaski nie są drogie, można je wygodnie kupić w Internecie nie ruszając się z domu, dowolnie dobrać odblask do swoich potrzeb i upodobań.

Jak nosić odblaski ?

Gadżety odblaskowe nosić najlepiej po kilka na raz. Niezależnie od tego, czy poruszamy się samodzielnie, czy w grupie odblaski powinny pojawić się na ubraniu i torbie, czy plecaku. Poza tym piesi powinni pamiętać, by poruszać się lewą stroną drogi i oczywiście nie ruszać się z domu bez odblasków. Gadżet odblaskowy powinien się znaleźć np. na kurtce, na nogawce spodni. Jeśli w drodze znajduje się kolumna, pierwsza i ostatnia osoba w szeregu powinna mieć na sobie również kamizelkę ostrzegawczą.